Dovolená ve Vídni 2015

Po dlouhé době jsem se letos opět vydala do zahraničí na dovolenou. Chtěla jsem jet už minulý rok, ale nakonec jsem se stěhovala, takže nám to nevyšlo. Ale letos jsem se snažila opravdu pečlivě, takže jsem nakonec vymyslela, že se zajedeme podívat do Vídně. Z Brna je to kousíček a navíc jsem tam nikdy nebyla, tak proč ne.

Vypravili jsme se na tři noci a čtyři dny do naší sousední země, já neumějíc ani slovo německy, ledman něco málo, co si pamatoval ze školy. Co všechno vlastně obejdeme jsme vymýšleli až na místě, tedy kromě kromě Schönbrunnu, zoo a Prátru. Hned po příjezdu jsme se vypravili koupit si Vienna card, která slouží jako jízdenka a také jako kartička na různé slevy případně dárky.

Abych se moc nerozepisovala, tak jenom shrnu, co jsme navštívili, a přidám komentář k fotkám v galerii.

V pátek jsme se ubytovali v hotelu a šli se projít po centru města, takže jsme vlastně navštívili jenom katedrálu svatého Štěpána.

Na sobotu jsme měli naplánovanou prohlídku Schönbrunnu, přilehlých zahrad a zoo, ve skutečnosti jsme nakonec zvládli jenom skleníky Palmenhaus a Wüstenhaus, zoo, Gloriette a labyrinty.

V neděli jsme vyrazili konečně na prohlídku zámku, na který jsem se těšila. Fajn bonus byl, že v audioprůvodci (každý dostal audioprůvodce a zámkem procházel sám) měl také možnost výkladu v češtině. Také jsme si prohlédli orangerii a soukromou zahradu prince Evžena hned vedle zámku. Pokračovali jsme přes městský park před zámkem do technického muzea, v němž jsme neočekávaně strávili zbytek dne.

V pondělí byl plán jasný – vyrazili jsme do Prátru (jasný z důvodu blízké zastávky autobusu zpátky do Brna).

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..