Týden třetí… a jedeme dál

Týden uplynul coby dup a je na čase napsat další slíbení shrnutí.

Minulý týden nebyl zase tak špatný. Nejhorší bylo asi pondělí, ale to bylo vykompenzováno skvělým zážitkem. Jak snad tušíte, studuji PLIN a náš obor připravuje se Zoo Brno jistou aplikaci, nechci prozradit více, než bych měla. V pondělí jsme tedy šli do zoo domlouvat nějaké další detaily. Jako překvapení si pro nás nachystali krmení lemurů kata! Musím říct, že jsou to celkem zlatíčka, přišli si hezky brát z ruky a nechali se i pohladit. Nejvíce jim chutnal banán. ^^ Skoro jsem měla pocit, že jsou to větší kočky, které mají jenom trochu jinou stavbu těla. :D

Měla jsem v plánu jít v pondělí plavat, ale strávili jsme v zoo skoro celý den, takže jsem usoudila, že jsem se nacvičila dost. Chvíli jsme pozorovali, jak na sebe kamčatské medvídě háže slámu a přesvědčuje mámu, ať mu dojde pro jablko. Snad hodinu jsme pozorovali lední medvídě, jak se rochní v bahně, a potom jak ho chce máma medvědice přesvědčit, že se má jít umýt do bazénu. A taky jsme viděli čerstvě narozené bobří mláďata! ^^

http://www.tvaruzkovacukrarna.cz/
Pečené brambory s mrkví a hráškem na kari.

Samozřejmě mě nenapadlo si udělat svačinku, takže jsem měla ukrutný hlad. Dala jsem si proto v zoo sýr v housce. :>

Nahradila jsem si to ale v úterý, kdy jsem na večeři udělala pečené brambory s mrkví a hráškem na kari. Byly moc dobré, bych jim nic nevytkla, ledman říkal, že mu tam něco chybí, něco kyselého, co by vyrovnalo sladkou mrkev a hrášek. Brambor byla spousta, takže zbylo i na další den.

Ve čtvrtek jsem se pustila do kulatých cuket plněných kuskusem s rajčaty, cibulí a pórkem. Celkově byly dobré, to ano, ale nějak mě to neoslnilo. Asi jsem od toho čekala trochu víc. A protože zbyly, zůstalo i na pátek.

Cukety plněné kuskusem s rajčaty.
Cukety plněné kuskusem s rajčaty.

Jinak jsem znovu dělala domácí žervé, o němž jsem psala již minulý týden. Je prostě tak dobré, že se po něm můžu utlouct.

O víkendu jsme byli u nás doma, takže jídelníček nebyl úplně v mém režimu. V sobotu jsem na snídani nachystala obložené bagety, ani jsem ji nezvládla dojíst celou. Byli jsme se s ledmanem podívat po Olomouci, mém milém rodném městě. Mnoho se změnilo, mnoho zůstalo stejné. Objevili jsme Tvarůžkovou cukrárnu, ze které jsem byla hrozně nadšená. Měli to tam moc dobré, měla jsem chuť jim to tam celé vyjíst, ale držela jsem se. :D

Maminka upekla dobrá kuřecí stehna, což se dá aspoň trochu považovat za dietní. V neděli jsem jí navrhla, že by mohla udělat rybu, tak upekla tresku na másle a bylinkách. Aspoň trochu snahy bylo.

Na zahradě mají naši dva pěkné kotěcí raubíře. Pěkně se perou a občas do hry zapojí i Angie, našeho nového psího hlídače domu.

Byl to celkem poklidný týden, nic moc se nestalo, většinou jsem byla doma. Nestěžuju si.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..